PvdA kandidatenlijst: veel nieuwe gezichten

Volgens partijvoorzitter Hans Spekman is “de lijst een mooie mix van continuïteit en vernieuwing. Het partijbestuur is er met name erg trots op dat van de eerste 15 kandidaten maar liefst vier kandidaten hun wortels in de vakbeweging hebben.”

Zie hier de namen van de kandidaten:

PositieNaamOverige informatie
1Lodewijk AsscherVicepremier, minister Sociale Zaken en Werkgelegenheid
2Khadija AribVoorzitter Tweede Kamer
3Jeroen DijsselbloemMinister van Financiën
4Sharon DijksmaStaatssecretaris van Infrastructuur en Milieu
5Gijs van DijkVice-voorzitter FNV
6Attje KuikenLid Tweede Kamer, fractievoorzitter
7Henk NijboerLid Tweede Kamer
8Kirsten van den HulEigenaar trainings- en adviesbureau
9William MoorlagDirecteur werkleerbedrijf Alescon
10Lilianne PloumenMinister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
11John KerstensLid Tweede Kamer
12Joke de KockVoorzitter NVVK
13Ahmed MarcouchLid Tweede Kamer
14Marith VolpLid Tweede Kamer
15Richard MotiBestuurder FNV
16Keklik YücelLid Tweede Kamer
17Michiel ServaesLid Tweede Kamer
18Emine BozkurtConsultant
19Ilco van der LindeSociaal ondernemer
20Christa OosterbaanLid gemeenteraad Terschelling
21Mohammed MohandisLid Tweede Kamer
22Loes YpmaLid Tweede Kamer
23Jeroen RecourtLid Tweede Kamer
24Marit MaijLid Tweede Kamer
25Martijn de KortOndernemer
26Reshma RoopramOndernemer
27Duco HooglandLid Tweede Kamer
28Giselle SchellekensProgramma-ontwikkelaar SPARK
29Albert de VriesLid Tweede Kamer
30Mirthe BiemansProjectleider Humanitas
31Harm BrouwerLid Tweede Kamer
32Mei Li VosLid Tweede Kamer
33Joost ReinaertsRegionaal beleidsadviseur UWV
34Bouchra DibiZZP'er
35Bas van DroogeDirecteur DZB
36Amma AsanteLid Tweede Kamer
37Emre ÜnverLid Tweede Kamer
38Joyce VermueLid Tweede Kamer
39Tjeerd van DekkenLid Tweede Kamer
40Anna-Lena Hedin-PenninxLid Provinciale Staten Gelderland
41Bob DeenSenior adviseur HCNM
42Cindy Vorselman-DerksenBedrijfsarts
43Erik PentengaSectorbestuurder FNV Flex
44Anna van den BoogaardProjectleider Stichting Lezen & Schrijven
45Roelof van LaarLid Tweede Kamer
46Tamar SchroferProgrammacoördinator RVO
47Heino van HouwelingenPlaatsvervangend hoofd afdeling sociaal-economische VN zaken, Ministerie van Buitenlandse Zaken
48Marinka MulderProjectleider PO-raad
49Wimar BolhuisPolitiek assistent staatssecretaris Klijnsma
50Sultan Günal-GezerLid Tweede Kamer
51Jelmer Staal
52Els Boot
53Mohammed Chahim
54Petra Koenders
55Roy Breederveld
56Laura Menenti
57Richard van de Burgt
58Lou Repetur
59Saami Akrouh
60Anita Engbers
61Thomas Ronnes
62Peggy Wijntuin
63Luc Brouwers
64Anja van Zantvoort
65Fred Cohen
66Anne Dankert
67Hafid Bouteibi
68Ivonne Voigt
69Jan Schuurman Hess
70Denise Klomp
71Marco Keizer
72Tirza Houben
73Eric van ’t Zelfde
74Sandra Doevendans
75Foppe de Haan

De leden van de partij bepalen op het congres van 15 en 16 januari hoe de definitieve lijst er uit gaat zien.

Lees in ons PvdA-dossier alles over de kandidaten, het verkiezingsprogramma en lijsttrekker Lodewijk Asscher.

PvdA*

Terug